Kompresjoterapia

Profesjonalna opieka pielęgniarska na terenie Graczy
i okolicznych miejscowości na terenie gminy Niemodlin i Lewin Brzeski.

Kompresjoterapia to nieinwazyjna metoda polegająca na stosowaniu odpowiedniego i kontrolowanego ucisku. Wykorzystywana jest w profilaktyce i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepicy żylnej i obrzęków limfatycznych czy zatorowości płucnej.

Oprócz specjalnego bandażowania, wykorzystuje produkty uciskowe, takie jak podkolanówki, pończochy i rajstopy. Produkty te, zgodnie z wymaganiami  wywierają zmienny ucisk na chore części ciała, najczęściej kończyny dolne. Przy czym największy jest zlokalizowany w okolicy kostki i stopniowo zmniejszany w kierunku pachwiny.

Kompresjoterapia jest jednym z elementów wchodzących w skład kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Stanowi również element terapii uzupełniającej w leczeniu zakrzepicy żył głębokich.

Kompresjoterapia – wskazania

N
niewydolność żylna
N
zapalenie żył powierzchownych
N
żylaki zwykłe i z komplikacjami
N
obrzęki żylne i pourazowe
N
stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
N
owrzodzenia żylakowe
N
zespoły pozakrzepicowe (żylnego owrzodzenia podudzi)
N
stan po terapii miażdżycy
N
obrzęki limfatyczne, pooperacyjne czy tłuszczowe

 „i”, „ale”, „tak” i „ponieważ”s. innymi słowy, jednak, dlatego, przede wszystkim, podobnie, tymczasem, później, dodatkowo, ponadto, tymczasowo. Po pierwsze / po drugie, dodatkowo, a ponadto dodatkowo. Przede wszystkim, co najważniejsze, z pewnością na przykład. Ale z drugiej strony Innymi słowy, Dlatego też, w konsekwencji, w konsekwencji.

Pielęgniarstwo jest moją pasją ponieważ
Kocham ludzi i uwielbiam im pomagać i słuchać i rozmawiać z nimi.
Rozpoznaję potrzeby w środowisku i dodatkowo przy udziale instytucji odpowiedzialnych za mieszkańców na danym terenie organizuję podopiecznemu opiekę. 
na przykład, Ale z drugiej strony Innymi słowy. Dlatego też w konsekwencji, w konsekwencji.

Indywidualna Praktyka Pielęgniarska Marzena Zarzycka

ul. Kręta 2 , 49-156 Gracze

600-464-253

gabinet@pielegniarkazarzycka.pl